Unique 6,5mm sterling silver bracelet engraving ID0065SL
Item ID: 10011446
(27)
Select sizes and engraving
Size
Must choose an element in this group.
149.00
in stock
Delivery Time: 1-2 working days (within Germany)
(immediately ready for shipping)
Customizable accessory - sterling silver bracelet with engraving option
Exclusive bracelet in 6.5 mm width, genuine sterling silver with a plate that can be engraved (e.g. name, date, etc.). The bracelet has very noble end bindings and a high-quality lobster clasp in jeweller's quality. Engraving on both sides is possible.
Model Number ID0065SL
Colour silver
Brand Unique
Material Sterling Silver
Surface polished
Clasp Lobster Clasp
Weight (19cm) 14.3g, (21cm) 15.8g, (23cm) 17.3 g
Width 6.5 mm
Thickness 1.7 mm
Engravable Area 6.5 x 40.0 mm